Töötervishoid ja terviseedendus

Nii tööandjate kui ka töötajate seas on levinud arusaam, et kontoritöö on ohutu ja seda igapäevaselt tehes ei saa midagi halba juhtuda. Päris nii see siiski ei ole – paraku on viimasel ajal enam levinumaks kontoritööks istuva ja sundasendis olemisega arvutitöö (raamatupidajad, sekretärid, arhitektid, disainerid, õmblejad, programmeerijad jne) mille igapäevane ja pikaajaline tegemine soosib tervisekahjustuste teket (lihaspinged seljas, jalgades, kätes jne) . Lisaks töötamine ekraanidega mis väsitab silmi ja kaela. Ohutu ja töötajate tervist hoidev ja taastav töökeskkond ei teki iseenesest, heasse töökeskkonda tuleb nii tööandjal kui ka töötajal panustada. Tööandja ülesandeks on töökoha kujundamine – st mõelda nii töökeskkonnale, töötingimustele kui ka töötajate heaolule. Nende teemadega tegelemine aitab tööandjal tõsta töötajate rahulolu ja tööviljakust, vähendada võimalikke tervisekahjustusi ning tagada jätkusuutlik tegevus.

Tööandja kohustuseks on luua töötajate tervist hoidev töökeskkond. Oma töötajaid väärtustavad tööandjad panustavad ka töötajate heaolu ning tervise parendamisse. Terviseedendus ja sellega seotud tegevused toetavad inimeste võimat oma tervist parandada. Terviseedendus võib tähendada nii inimeste teadlikkuse ja motivatsiooni suurendamist kui keskkonna võimaluste ja tingimuste parandamist. Inimene veedab üle poole oma päevast tlld tehes, sellega tasub tööandjal mõelda, kuidas ta saab oma töötajate tervist hoida ja parandada. Terve ja energiline töötaja aitab oluliselt kaasa ettevõtte edu saavutamisele.

Heaks võimaluseks oma töötajate eest hoolitsemisel kontoris on massaažitooli ja seadmete kasutus. Massaažitoolid, kaela ja silmade massaažiseadmed on programmeeritud 15-20 min töörežiimile mida on hea kasutada tööpäeva pauside ja lõunavaheajal. Pingevaba ja lõõgastunud töötaja on omaette väärtus.

Valige Massaažitool24  pakutavatest toodest oma kontorisse sobivad seadmed ja te teenite selle investeeringu kordades tagasi tänu tervetele ja reibastele töötajatele.